Vydejte se na plavbu počátkem jara…


Během horkých letních měsíců…


Během neodolatelně krásného podzimu…


Plachtěte na prvních zimních vlnách…MaxPlachetnice. Čekáme na vás…prostě, kdekoliv a kdykoliv si budete přát.


Jak správně vybrat vhodnou plachetnici?

Plachetnice - výběr

Rady při pronájmu plachetnice

Plachění patří momentálně k nejpopulárnějším způsobům jak strávit nezapomenutelnou dovolenou. Dobrodružství a zábavu si na ní užijí jak rodiny s dětmi, tak skupiny přátel. Při výběru správné plachetnice se rozhodujte podle svých přání, ale i podle zdravého rozumu. Musíte se rozhodnout pro přesný počtu kabin a lůžek, stejně jak pro to, chcete-li skippera nebo celou posádku. V úvahu také musíte vzít i počet toalet a sprch. Když vybíráte plachetnici k pronájmu, měli byste uvážit i výšku podpalubí a stáří lodi. Jachty do stáří nejvýše šest let jsou jako nové. Čím je loď delší, tím je obtížnější ji řídit, ale doahuje také vyšších rychlostí, což umožňuje pohodlnější přejezd větších vzdáleností. Při výběru plachetnice je samozřejmě důležitá i cena pronájmu.

Nejpopulárnější modely jacht k  pronájmu

Dva nejpopulárnější modely k pronájmu jsou modely francouzké firmy Beneteau - Oceanis 50 Family a Cydades 39.3:

Beneteau Oceanis 50 Family - 5+1 kabina, 10+2  lůžka,  délka 15,42 metrů.

Elegantní plachetnice pro celou rodinu s dlouhými okny na bocích. Plachetnice má zcela integrovanu plachtu a ergonomickou využitelnost prostoru.

Beneteau Cyclades 39.3 - 3 kabiny, 6 lůžek, délka 11,97 metrů. Dřevo a měkké linky dodávají této plachetnici osobité kouzlo, díky němuž si bude užívat celá rodina i menší skupiny. Pokud se chcete dozvědět více o modelech Beneteau - navštivte její stránky.

Na jiné populárný modely navštivte např. anglické stránky Dofour a Jeanneau.